Автоматизація та шафи керування  

У структурі системи водопостачання та каналізації міста насосна станція будь-якого виду (водозабір, проміжні підйоми, станції, що підкачують, та каналізаційні станції) є однією з багатьох вузлів, що забезпечують стійке функціонування всієї системи в цілому, і дозволяє контролювати технологічний режим роботи трубопровідних мереж та каналізаційних колекторів. Рівень автоматизації більшості насосних станцій досить низький, а часто автоматизація й взагалі відсутня. Однак, автоматизація на водоканалах необхідна для більш ефективного управління технологічним процесом видобування і транспортування води, оскільки це дозволяє знизити витрати енергії і більш ефективно розпорядитися наявними ресурсами.

Автоматизована система управління насосною станцією (АСУ НС) виконує повний функціональний контроль і управління станцією на локальному рівні водопостачання або каналізації, а при включенні в мережу автоматизованого диспетчерського управління забезпечує роботу станції у всій системі міста в цілому.
Структура АСУ НС побудована за принципом: прийом інформації від різних первинних датчиків (тиск, рівень тощо), її аналіз і архівування, управління виконавчими механізмами (приводу насосів, засувок тощо) відповідно до програмно закладених режимів роботи, відображення отриманої інформації і стану устаткування (світлова і звукова сигналізація, термінал, дисплей).
Приблизна конфігурація насосної станції, що зображена на схемі, дозволяє отримувати такі дані:

– тиск в напірному трубопроводі;
– витрати води;
– струм кожного електродвигуна насосного агрегата, а також сумарну споживану насосною станцієюелектроенергію; – положення засувок (точне або фіксоване);
– рівень у резервуарі води (або в приймальному резервуарі для КНС).

А також керувати:
– включенням/виключенням насосних агрегатів;
– відкриттям/закриттям засувок.

Кількість первинних датчиків і керованих елементів станції можна як зменшити, так і збільшити в залежності від необхідності. Наприклад, можливо одержувати дані про температуру підшипників насосів, температуру в машинному залі, сигналізацію розкриття дверей і присутність сторонніх осіб, рівень дренажу, при цьому керувати дренажним насосом і т. п.

Компанія Енергозберігаючі технології виконує автоматизацію різного рівня складності – від найпростіших до надскладних рішень, та трансформує свій інтелектуальний труд у вигляді шаф керування.В залежності від кількості обслуговуваних агрегатів шафа керування може мати різне наповнення. Її розміризалежать від наповнення та функцій, що необхідно виконувати. Металевий каркас встановлюють на стіні або на підлозі.

Складові частини:

  • зовнішня панель управління;
  • органи управління (кнопки, перемикачі) системою;
  • частотний перетворювач;
  • вимірювач тиску води (для автоматичного регулювання роботи механізмів залежно від її рівня);
  • захист від «сухого ходу»;
  • світлову сигналізацію (лампочки);
  • вимикачі для захисту двигуна та перетворювача частоти;
  • два режими керування навантаженням: ручний і автоматичний;
  • теплове реле.

Принцип роботи шафи полягає в контролі за параметрами системи і виборі бажаного режиму роботи двигунів. Установка такого обладнання на об’єкті дозволяє домогтися зниження споживання електроенергії і запобігти виходу двигунів з ладу.

НАШІ ПРОДУКТИ

ПРОЕКТУВАННЯ / ОБЛАДНАННЯ / РІШЕННЯ